ubytování na Šumavě

Okolí obce Nové Hutě na Šumavě

Dovolte nám, seznámit Vás na této stránce o okolí obce Nové Hutě, které by Vás mohlo zaujmout.

Nové Hutě na Šumavě

Nejdříve něco málo z historie obce Nové Hutě

Obec Nové Hutě leží na Prachaticku v údolí Vydřího potoka. Nedelako se nachází město Vimperka. Z 19. století pochází první písemná zmíňka o obci. V té době zde fungovala sklářská huť. V současné době jsou Nové Hutě hlavně rekreačním střediskem, které Vám v zimě nabízí výbornou dostupnost k lyžařským vlekům a v létě turistické a cykloturistické cesty. Okolí obce Nové Hutě je krásné a rázovité. Patří do komplexu Šumavských plání. Nadmořská výška je 1030 metrů.

Chalupská slať

Chalupská slať

Nedaleko obce Borová Lada (7,5km) se nachází v mělkém údolí Vydřího potoka Chalupská slať, v nadmořské výšce 910 m. Rozloha slati je 137 ha. Obdivovat zde můžete řadu původních rostlinných druhů rašeliništních rostlin. Je to největší rašelinné jezero v Česku na němž je několik plovoucích ostrůvků. Rašeliniště je zpřístupněné prostřednictvím Naučné stezky Chalupská slať, která vede po povalové cestě dlouhé 260m. Na konci této cesty je vybudována vyhlídková plošina, ze které se Vám otevře pohled na rašelinní jezírko.

Bučina

Bučina - Alpská vyhlídka

Mnoho obcí na Šumavě doplatilo na poválečné vysídlování německého obyvatelstva. Stejně tak i obec Bučina. Dnes zde můžete spatřit jen obnovenou kapličku svatého Michala. Přesto výlet na Bučinu je krásným zážitkem. Při jasném počasí můžete obdivovat vzdálené vrcholky Alp. Blízký hraniční přechod Bučina - Finsterau pro pěší a cyklisty můžete využít k návštěvě Německa.

Černý potok

Prameny Vltavy

V pohraničním pásmu Šumavy se nachází pramen nejdelší české řeky Vltavy. Nadmořská výška je zde 1172m. Vltava tu pramení jako Černý potok a dále pokračuje jako Teplá Vltava ke Kvildě a k Mrtvému luhu. Zde se spojuje s druhým hlavním pramenným tokem, Studenou Vltavou. K této krásné krajině šumavského jihu míří mnoho pěších a cyklistů. Toto místo patří do I. zóny Národního parku Šumava.

Boubín

Boubínská rozhledna: dřevěná rozhledna na vrcholu Boubína je vysoká 21 metrů. Byla postavena v roce 2004. Nachází se v nadmořské výšce 1362m. Po dřevěném schodišti se dostanete na ochoz. Ten je umístěný v sedmém nadzemním podlaží. Žulový obelisk v blízkosti rozhledny připomíná návštěvu pražského arcibiskupa Bedřicha Schwarzenberga v roce 1867.

Boubínský les

Boubínský prales: nachází se v nadmořské výšce 920 - 1110 m a jeho rozloha je 666,41 ha. V roce 1858 byl vyhlášen národní přírodní rezervací. Světově známý prales leží na jihovýchodním úpatí hory Boubín. Dnešní jádro Boubínského pralesa, tvořené zejména bukem, smrkem a jedlí, je nejzachovalejším zbytkem původních rozsáhlých šumavských smíšených horských lesů, tzv. pomezního hvozdu. Nejstarší smrky a jedle dosahují stáří 300 - 400 let. Prastaré smrky a jedle vyčnívají vysoko z husté korunové klenby tvořené převážně bukem a udivují nás svými rozměry a zajímavými tvary kmenů. Největší boubínský smrk 'Král smrků', který padl 4.12.1970, měl ve výšce 1,3 m od země obvod 508 cm, výšku 57,2 m a objem téměř 30 m3. Vedle tohoto velikánu nás upoutají i četné další stromy s neobvyklými růstovými deformacemi, jako jsou mohutné nádory, dvojáky, harfovitě zmnožené kmeny, nebo smrky stojící na široce rozkročených chůdových kořenech a další růstové zajímavosti.

Boubínské jezírko: bylo vybudováno v r. 1836 jako umělá vodní nádrž pro umožnění plavby dřeva z boubínských lesů do sklárny v Lenoře. Rozloha jezírka je 0,37 ha, jeho největší hloubka u výpusti dosahuje 4 m a nadmořská výška 925m.




Ubytování v soukromí "PAMPELIŠKA", Nové Hutě 35, 384 92 Borová Lada
Mobil: 607 957 703, mobil: 602 739 198, e-mail: ubytovani.pampeliska@seznam.cz

O NÁS | GALERIE | CENÍK | OKOLÍ                                                                     Design by Eva Podzimková © 2011 


Reklama:
Nejlevnější nákladní pneu najdete v e-shopu na adrese www.lkwpneu.cz.